Başkan Kılıç, ‘Türkiye İslam aleminin bayraktarlığını yapan ülkedir.’
image

Mutki Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, Mutki’ye bağlı Koyunlu köyünde bulunan Alaiyye Erkek Kuran Kursunda düzenlenen Güneydoğudan Doğu Karadeniz’e Kardeşlik Köprüsü programına katıldı. 

Mutki’ye bağlı Koyunlu Köyünde Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV), Din Görevlileri Birliği Derneği ve Trabzon Kuran Kursları Dernekler Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Güneydoğudan Doğu Karadeniz’e Kardeşlik Köprüsü programı yapıldı. Programa Mutki Belediye Başkanı Mehmet Kılıç’ın yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Abdurezzak Ateş, MEDAV Başkanı Tayyip Elçi, Bitlis İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, Mutki İlçe Müftüsü Cemil Meriç, kanaat önderleri, imamlar ve kuran kursu öğrencileri katıldı. 

Kuran Kursları arasında diyaloğun artırılması amacıyla düzenlenen programda konuşan Kılıç, Türkiye’nin İslam alemi için öncülük ettiğini vurgulayarak,  “Karadeniz’den gelen hocalarımız var burada. Gönül köprülerinin kurulması için bu önemli bir adım. Biz birbirimizi tanıdıkça, bildikçe seveceğiz. Gönül köprülerinin kurulması için bu ziyaretler büyük önem arz ediyor. Buradaki öğrencilerimizde Karadeniz’e gitmek isterlerse destek olacağımızı bilmenizi isterim. Şu an İslam Aleminin gözü Türkiye’de. O yüzden hocalarımızdan İslam aleminin dertlerini derman olacak öğrenciler yetiştirmelerini bekliyoruz. Şu anda İslam aleminin Bayraktarlığını yapabilecek ülke konumunda olan Türkiye’de çok değerli gençlerimiz mevcut” dedi.

MEDAV Başkanı Tayyip Elçi ise yaptığı konuşmada bu tür toplantılar ve ziyaretler için geç kalındığını belirterek, Kuran kursları arasında diyaloğun artması ile daha nitelikli çalışmaların yapılacağını söyledi. 


Fotoğraf Galerisi