19 Eylül Gaziler Günü Programı
image

Mutki'de "19 Eylül Gaziler Günü" münasebetiyle program düzenlendi.

Mutki Kaymakamlığı tarafından hazırlanan anma programı çerçevesindeki tören, Mutki Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı'nda yapıldı. Törende, Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu. Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden şehit ve gazilerin anısına saygı duruşunda bulunuldu, ardından da İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Hediye KAYA yaparak “19 Eylül Gaziler Günü, aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muhabere meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan cefakâr ve kahraman gazilerimizin kahramanlık günüdür. Bu günü kutlamanın heyecanı ve gururu içerisindeyim. 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında, Türk’ün kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı bir gündür. 19 Eylül atamızdan bize en büyük mirastır” dedi. Jandarma Er Serhat ÇEVİK Zap Suyu şiirini okuyarak duygularını paylaştı.

Mutki Kaymakamlığı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Serkan ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Evren HIZLI, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mehmet Tekin ALPER, Özel İdare Müdürü Erkan COŞKUN, İlçe Müftüsü Nur Muhammed GEYLANİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ecvet LEVENDOĞLU, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Ali DALGA, diğer kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören sonrası Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Serkan ŞAHİN, Mutki Belediyesi Çay Bahçesinde vatandaşlarla çay içerek sohbet etti.

Fotoğraf Galerisi