Kılıç, ‘Sadece camilerde değil evlerde de Kuran okutalım’
image

Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç her ay rutin olarak düzenlenen Halk Toplantısında muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıç yaptığı konuşmada, TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, “dua etmek boynumuzun borcu” dedi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kılıç, Halk Toplantıları vesilesiyle vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.  Sabah saatlerinde Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı. Kurum amirleriyle vatandaşların sorun ve isteklerini dinleyen Kılıç, ilçede devam eden ve başlanacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Afrin’e yapılan operasyon devletin bekası için önemli.

Kılıç, TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatına ilişkin, “Malumunuz ordumuz şu an Afrin’de operasyonlara devam ediyor. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.  Zeytin Dalı Harekatı çok önemli bir harekat. Devletimizin bütünlüğü ve bekası için çok önemli. Onun için dua etmek hepimizin boynunun borcu. Sadece camilerimizde değil, imamlarımız aracılığıyla evlerimizde de Kuran okumayı bilen kim varsa okusun. Hatta ihtiyaç varsa Kuran dağıtabiliriz” dedi.

Mutki’ye yüzme havuzu ve çim sahalar yapacağız.

Merkezde yapımı devam eden caminin tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Kılıç, altyapı çalışmaları için de yer teslimi yapıldığını belirtti. Kılıç konuşmasını şu sözlerle sürsürdü: “Okulların bahçesine 2-3 tane çim saha yapacağız. Ayrıca bir de yüzme havuzu projemiz var. Çarşı içi parke çalışması alt yapı çalışmaları biter bitmez başlayacak. Işıklandırmayı da yenileyeceğiz. Köylerimiz için de KÖYDES 2018 programı yavaş yavaş netleşiyor. Muhtarlarımız taleplerini iletsin. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 2018 yılı yatırım yılı olacak. Karla mücadele için tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Kapalı köy yolumuz yok. İlçe merkezinde taksi ve minibüs ihalesine çıktık ama çeşitli nedenlerden dolayı ihaleyi iptal ettik. Önümüzdeki günlerde tekrar ilana çıkacağız.”

Toplantı, kurum amirlerinin kendi bünyesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında vatandaşların sorularını yanıtlamasının ardından sona erdi.  

Fotoğraf Galerisi