Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimizin Cumhuriyet Bayramı Mesajı
image

Değerli mesai arkadaşlarım, Saygı Değer Mutkililer, sevgili öğrenciler. Bugün Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümüdür. Bu vesile ile Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.
 
Ne mutlu bizlere ki; Cumhuriyetimizin 95.yılını milletçe büyük bir sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.
Cumhuriyet, insani değerlere önem veren, halkın kendini yönettiği, hukukun üstünlüğüne dayalı bir yönetim şeklidir. Bu rejim ile her alanda büyük değişim ve dönüşümler gerçekleşmiş, Türk halkı çağdaşlaşma yolunda önemli mesafeler kat etmiştir.
 
Kıymetli Mutkililer;
Büyük önder Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir.
 
Sevgili öğrenciler;
Atatürk’ün eserlerinin korunması, Cumhuriyet’in tüm değerleri ile sonsuza değin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bunun teminatı ise yarınlarımızı emanet ettiğimiz, çağdaş bilgilerle donatılmış vicdanı hür olarak yetişen Türk gençliğidir.
 
Bugün ise hepimize düşen görev daha çağdaş, daha müreffah bir ülke için çalışmak ve daha çok çalışmaktır.
 
Cumhuriyetimizin 95. Yılını büyük bir coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, başta ulu önder Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları, şehitlerimizin ruhu şad olsun diyor, gazilerimizi de minnetle anıyorum.
 
Muhammed Serkan ŞAHİN
Mutki Kaymakamı ve Belediye Başkan V.
29 EKİM 2018

Fotoğraf Galerisi